TICA výstava Hollabrunn, Rakousko 20.10.2012 Fario King of Bohemia,CZ

Naše první TICA výstava a hned měl Fario takový úspěch. Určitě jsme s něčím takovým nepočítali, ale rozhodně nás to zahřálo u srdíčka jakého máme doma výstavního šampiona.

Ráno jsme si museli přivstat, jelikož jsme vyráželi v pět hodin. Bylo to skoro smrtelné, hlavně kvůli tomu, že Fario nám celou noc pěkně „prozpíval“.

Tříhodinová cesta probíhala jako po másle a v 8 hodin jsme byli na místě. V hotelu jsme se poprvé setkali s Karin a Oldou s CHS Legenda Bastet, kteří nám pomohli se na výstavu dostat. Posléze jsme se seznámili z Adélkou z CHS Adelheid.

Veterinární prohlídka probíhala jako na drátkách a šup už jsme byli na výstavišti. Páni, tolik místa, široké uličky, velké klece, všude klid …paráda

Fario se usádlil jako pokaždé v pelíšku (on s námi nemluví). Dodělat poslední úpravy a pozor už máme číslo 106 napsané u šestého ringu.

Naše práce začíná a končí přinesením kocoura do posuzovatelské klece. Před stolkem jsou židličky, na které se můžeme posadit a koukat jak se náš bobánek předvede. Pan posuzovatel si ho sám vytáhl z klece a už ho pěkně pomalu ochytává, hladí ho a snaží se ho zaujmout různými mávátky a šidítky.

V naší divizi ( traditional tabby) soutěží kromě nás ještě 2 další kočky. Přetahujeme se o pořadí. Tak to běží celý den. Vůbec není čas na zahálku či nudu.

U předposlední posuzovatelky paní Susan Lee Fario vyhrál svoji divizi a získal prestižní ocenění Best of Division a možnost dostat se do finále. Což se nakonec také stalo a Fario se do finále probojoval. Nakonec skončil 5 z 56 vystavovaných mainských mývalích koček, což je nej nej úspěch.

Moc Fariovi gratulujeme

Shrnuto a podtrženo:

6 x první v barvě (obdoba BIV u FIFe)

1 x třetí v divizi

4 x druhý v divizi

1x první v divizi + Best of Division

Nominace do finále + 5-té místo ve finále

Rychlý kontakt

Tel.: 722 938 058
Tel.: 721 550 270
E-mail: info@perlamoravy.cz

Ukázky z fotogalerie